Jakub Hlávka
19.2.2024

1: „Spoluúčast lze nastavit různými způsoby“ – Podcast IEZ s ekonomem Michalem Horným

Jak funguje spoluúčast pacientů a jaké jsou její přínosy a rizika?
Rozhovory
Ekonomie zdravotnictví

Vítejte u vůbec prvního podcastu Iniciativy pro efektivní zdravotnictví, tentokrát na téma spoluúčast pacientů. O tomto důležitém prvku zdravotního pojištění mluví s Jakubem Hlávkou ekonom Michal Horný.

Poslouchejte epizodu na Spotify

Odebírejte Efektivní zdravotnictví na Spotify

Michal v podcastu mluví o své cestě do USA a ke studiu ekonomie zdravotnictví, svém výzkumu na americké univerzitě, jaké jsou různé formy spoluúčasti a co o nich říká odborná literatura, jak nastavit spoluúčast, aby vedla k větší kvalitě a jaké zdravotní systémy by mohly být Česku příkladem.

Michal Horný působí na Emory University v Atlantě ve Spojených státech, kde přednáší o americkém systému zdravotnictví. Ve svém výzkumu se zabývá ekonomií zdravotnictví, zejména otázkami ohledně spoluúčasti pacientů na financování systému zdravotní péče. Jeho výzkum je financován z veřejných i soukromých zdrojů včetně National Institutes of Health, Centers for Disease Control and Prevention, a Harvey L. Neiman Health Policy Institute.

Má bakalářské tituly z Matfyzu a Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy v Praze, magisterský titul z Vrije Universiteit Amsterdam, a doktorský titul ve výzkumu zdravotních služeb z Boston University School of Public Health.

Více o Michalovi naleznete na webu a sledovat ho můžete na X (https://twitter.com/michalhorny).

Znělka: Hynek Čejka, editace: Dan Simon, další podpora: HeroClan.
Děkujeme!

Poslouchejte epizodu na Spotify

Odebírejte Efektivní zdravotnictví na Spotify