Martina Mašková, Jiří Suchánek
24.4.2024

Efektivní zdravotnictví #3: Stane se Česko lídrem v paliativní péči? Rozhovor s psychologem Martinem Loučkou

Dalším hostem je zakladatel Centra paliativní péče, psycholog Martin Loučka. V rozhovoru s Martinou Maškovou se dozvíte, jaké panují mýty o paliativní péči, co je to koncept dříve vysloveného přání či jaká je dobrá zahraniční praxe, která by se měla propsat do připravované strategie paliativní péče Ministerstva zdravotnictví.
Chronická péče
Rozhovory
Stárnutí populace

Dalším hostem je zakladatel Centra paliativní péče, psycholog Martin Loučka. Paliativní péči studoval v doktorském programu na Lancaster University v Anglii a jako stipendista Fulbrightovy komise působil na Icahn School of Medicine v New Yorku. V roce 2024 se stal jedním z českých fellows organizace Ashoka, která celosvětově podporuje hybatele společenských změn. V rozhovoru s Martinou Maškovou se dozvíte, jaké panují mýty o paliativní péči, co je to koncept dříve vysloveného přání či jaká je dobrá zahraniční praxe, která by se měla propsat do připravované strategie paliativní péče Ministerstva zdravotnictví.

Tento rozhovor vznikl za laskavé podpory Krsek Foundation a Alzheimer nadačního fondu (ve spolupráci s Nadací Kooperativy). Děkujeme!

Moderuje: Martina Mašková

Sound design: Jiří Suchánek

Dramaturgie: Marek Navrátil (Iniciativa pro efektivní zdravotnictví)

Garant projektu: Jakub Hlávka (Iniciativa pro efektivní zdravotnictví)

Přidejte se k odběru tohoto podcastu a našeho měsíčního newsletteru na https://www.efektivnizdravotnictvi.cz/newsletter

Více informací: https://www.efektivnizdravotnictvi.cz/